Švarūs ir lyg visada nauji baldai


Kokiomis priemonėmis paprasčiausia išvalyti baldų dėmes?

Kiekvienas kuriame savo namų interjerą ir tikimės, kad įsigyti baldai mums ne vien „tarnaus“ ilgai, bet ir nepraras prekinės išvaizdos. Šiais laikais yra daugybė priemonių, kurios padeda išlaikyti mūsų baldus švarius bei gražius. Tačiau kartais nebūtina pirkti brangiai kainuojančių chemikalų, juos puikiai gali atstoti namų apyvokos priemonės.

Ūkinis muilas. Tai nesunkiai išvalomų ir giliai neįsigeriančių dėmių priešas. Naudojimas labai paprastas: vandenyje ištirpdome muilą ir pašlapinę kempinėlę valome baldo paviršių. Ūkinis muilas puikiai išvalo maisto trupinius, dulkes, purvą ir pan.

Dantų pasta ir actas. Šias priemones galima naudoti norint prižiūrėti lakuotų baldų paviršių. Ypatingai veiksmingai pašalinamos išsiliejusio alkoholio dėmės. Be abejonės, kaip ir bet kokios kitos priemonės, dantų pasta bei actas gali ne vien ištaisyti padarytą žalą, bet jos sukelti dar daugiau. Todėl patariama prieš naudojantis, baldų valymo priemones išbandyti mažiau pastebimoje vietoje.

Prireikus pašalinti smulkius įbrėžimus, parduotuvėse galima paieškoti baldų poliravimo priemonių, kuriomis labai paprasta naudotis. Tiesiog pirmiausia nuo baldo nuvalomi bet kokie nešvarumai ar dulkės, tuomet baldo paviršių belieka tolygiai padengti buitiniu poliruokliu ir palaukti, kol jis nudžius.

Atsiradus gilesniems ir didesniems baldo įbrėžimams, patartina išbandyti mechaninį šlifavimą. Tokiu būdu pašalinamos gilios dėmės ir įbrėžimai, kurių buitinėmis poliravimo priemonėmis panaikinti nepavyksta. Atlikus mechaninį šlifavimą, baldą reikėtų iš naujo perdažyti ar nulakuoti. Gali būti sudėtinga suprasti, kokius dažus ar laką naudoti, dėl to, jums visada gali patarti specialistai, kurie tiksliai nustatys, ko jums reikia.

Skirtingo audinio baldai = skirtingos valymo priemonės

 

 Išvalyti dėmes nėra toks jau neįveikiamas procesas, kaip dažnai galvojama. Yra keletas paprastų patarimų, kaip kuo efektyviau išvalyti dėmes. Pavyzdžiui, dėmes patartina valyti vos tik joms atsiradus. Jei priliejote kokio nors skysčio, kuo skubiau paimkite popierinį rankšluostį ar kitokį drėgmę sugeriantį daiktą ir nusausinkite baldą. Įvairius valiklius taip pat patartina naudoti ilgai nedelsus, tuomet purvas neįsigeria taip giliai ir jį paprasčiau pašalinti. Beje, valiklio niekada nepilkite tiesiai ant baldo, nes jis gali pažeisti paviršių. Pirmiausiai sudrėkinkite servetėlę ir tik tuomet ja valykite dėmes.

O kad būtų paprasčiau su kuo ir kaip valyti baldų dėmes, audiniai pažymimi tam tikrais kodais, kurie nurodo, kaip derėtų elgtis su audiniu, kad jam nepakenkti.

W – tokio tipo audinys valomas vandens pagrindu pagamintais valikliais ir putomis.

WS/SW – tokio tipo audinys valomas vandens ir naftos pagrindu pagamintais valikliais ir putomis.

Deja, šių dviejų tipų audiniams gali pakenkti daugelis valiklių, todėl turint baldą su tokiais audiniais geriau patariama atlikti cheminį valymą. Be to, tokio tipo audinius galima reguliariai prasiurbti dulkių siurbliu, tai padės panaikinti maisto trupinius ir nusėdusias dulkes.

X – tokio tipo audinys valomas tam skirtu šepečių arba dulkių siurbliu.

S – tokio tipo audinys valomas cheminiu būdu arba naftos pagrindu pagamintais baldų valikliais.

Odinius baldus patartina reguliariai nušluostyti švelniai drėgna servetėle, nes odai patinka drėgmė. Atsiradus dėmių, pakanka jas pavalyti su drėgna muiluotame vandenyje sušlapinta šluoste, ir jei tai atliksite greitai, dėmių neturėtų likti. Beje, oda mėgsta drėgmę, tačiau jei jos per daug – taip pat negerai. Per aukštas drėgnumo lygis gali būti dėmių atsiradimo priežastimi.

Visada naudodami baldų valiklius būkite atsargūs. Kai kurie valikliai gali pakenkti jūsų baldų audiniui. Pavyzdžiui, vandens pagrindu pagaminti ir dezinfekuojamieji valikliai gali priversti audinį susitraukti, o įvairūs tirpikliai net nepanaikinti dėmės. Todėl chemikalus vartokite atsargiai ir saikingai.

Dažniausiai namuose pasitaikančios dėmės ir paprasti būdai jas išvalyti:

Raudono vyno dėmės. Ant dėmes galima užberti druskos ir kantriai palaukti, kol vynas susigers į jos gabalėlius. Palaukite, kol baldo audinys išdžius ir druską dulkių siurbliu nusiurbkite.

Kavos dėmės. Į dėmę įtrinkite muilo, pavalykite drėgnu nedažančiu medžiagos gabalėliu ir palaukti, kol išdžius. Švaru ir paprasta!

Žvakių vaškas. Nuo baldo paviršiaus nugramdykite pridžiuvusį vašką, ant likusio nešvarumo uždėkime švarią servetėlę ir palyginkite lygintuvu. Jei vis dėlto dėmė nedingtų, panaudokite universalų baldų dėmėms skirtą valyti chemikalą.

Dar keletas patarimų, jog jūsų namų baldai būtų švarūs ir gražūs:

 

Vieni didžiausių priešų baldams – vanduo, saulė ir staigūs temperatūros pokyčiai. Todėl patartina baldų nelaikyti arti langų, oro kondicionierių ar radiatorių. Vanduo taip pat kelia pavojų lakuotų baldų paviršiams, nes jis sukelia lako koroziją. Lakui taip pat kenkia citrusinių vaisių sultys.

Kad baldų paviršius nepabaltų, atsargiai naudokite alkoholį, rašalą, nagų laką, o laikraščių ar žurnalų nedėkite ant odinių baldų, nes rašalas gali įsigerti į audinį.

Gražiam gobelenui išlaikyti padeda ne per dažnas jo siurbimas. Siurbiant audinys greičiau išsitampo ir prarandą spalvą, nes dulkių siurblys įtraukia ne vien dulkes, bet ir smulkius baldų audinio šerelius.« atgal į pradinį puslapį


atsiskaitymas-uzbaldus