Į ką verta atsižvelgti renkantis baldus


Dauguma žmonių nori turėti komfortiškus, patrauklius akiai  baldus. Baldai nėra pigi prekė, todėl renkantis juos vertėtų būti ypač atsakingiems ir apdairiems. Teisingai išsirinkti baldus gali padėti baldų ar interjero dizaineris arba architektas.

Perkant baldus, svarbiausia nepamiršti šių aspektų:

Būtina žinoti ar jūsų numatyti pirkti baldai tiks prie bendro namų apstatymo ir ar tilps į jiems numatytas vietas. Šiam tikslui vertėtų iš anksto išsimatuoti kambarį, kuriame stovės baldai bei pasidaryti jo planą, kurį pasiimsite su savimi eidami rinktis baldų. Darant planą, patartina naudoti milimetrinį popierių. Tokiu būdu bus žymiai lengviau įsivaizduoti matmenis. Baldų sustatymą reikia numatyti taip, kad netik atrodytų gražiai, bet ir būtų patogu jais naudotis. Baldų išdėstymas turi būti toks, ka netrukdytų kambaryje laisvai judėti.

Renakntis baldus patartina nesivadovauti greitais, vietoje padarytais sprendmais. Būtina iš anksto žinoti kokių baldų jums reikia ir kokius galite leisti sau įsigyti. Baldai dažniausiai kainuoja nepigiai, jų transportavimas taip pat nėra pigus ar lengvas darbas, todėl, pamačius patinkantį baldą, reikia gerai pagalvoti ar jis tikrai yra toks kokio ieškote.

Perkant baldą vertėtų atkreipti dėmėsį ir į tai, kokia informacija apie jį yra suteikiama: garantija (kokiam laiko tarpui), gamintojas (vertėtų pasidomėti ir baldą pagaminusios įmonės reputacija bei bendru kokybės lygiu), medžiagos, panaudotos gaminant baldą, priežiūros bei naudojimosi instrukija.

Būtina prieš renkantis baldus nusistatyti kokiems baldams teikiate pirmenybę.

Kieti baldai

Esminis medinių (kietų) baldų privalumas yra jų patvarumas.

Tokie mediniai baldai, kaip valgomojo stalas, kėdės, lovos, spintos ir pan. gali būti padaryti tiek iš minkštos, tiek iš kietos medienos, taip pat iš faneros, o taip pat ir kombinuojant kelis medienos tipus ar medžiagas. Taigi, renkantis baldus, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, iš kokios medienos jie yra padaryti.

Fanera, tai baldams naudojama medžiaga, gaminama iš medienos lukšto, klijuojant jo sluoksnius klojant juos vieną ant kito. Todėl fanera yra tvirta bei elastinga medžiaga. Dažniausiai iš faneros yra daromi kreivalinijiniai paviršiai, pvz. nestandartinio išskirtinio dizaino kėdės, užapvalintos spintelės ir pan. Taip pat fanera naudojama paviršių dekoravimui.

Iš lapuočių medžių yra gaunama kietoji mediena. Dažniausiai šiam tikslui naudojami medžiai yra ąžuolas, beržas, klevas, raudonmedis, vyšnia, graikinis riešutmedis ir pan. Iš tokios medionos pagaminti baldai pasižymi tvirtumu bei atsparumu.

Iš spygluočių yra gaunama minkštoji mediena. Dažniausiai tam naudojami šie spygliuočiai: pušis, eglė, kedras, kiparisas. Vertėtų nepamiršti, jog baldai iš minktos medienos yra žymiai mažiau atsparūs įbrėžimams bei smūgiams, todėl juos reikėtų atidžiai saugoti.

Taigi, kieti baldai padaryti iš skirtingų rūšių medienos reikalauja ir skirtingos priežiūros, nes skiriasi savo patvarumu.

Minkšti baldai

Ko gero retas kuris įsivaizduoja savo namus be tokių minkštų baldų, kaip sofa, foteliai, lova, kėdės. Kaip ir renkantis kietus baldus, taip ir minkštus, svarbiausia išsirinkti kuo patvaresnius ir kuo ilgiau tarnausiančius baldus. Renkantis minkštą baldą, žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į jo patogumą. Šiam tikslui nepatingėkite atsisėsti ant nusižiūrėtos sofos ar fotelio. Tokiu būdu iš anksto įsitikinsite ar baldas pakankamai patogus. Taip pat svarbu išsiaiškinti iš kokių medžiagų jūsų išsirinkti minkštieji baldai bei jų detalės yra pagaminti bei sužinoti kokia priežiūra yra būtina šiems baldams. Atkreipkite dėmesį į vidinę minkštų baldų konstrukciją. Iš faneros bei iš kietmedžio (mediena iš lapuočių) pagamintos detalės yra patvariausios. Tačiau dažnai daliai detalių tinka ir spygliuotis (minkšta mediena). Verta prieš perkant minkštus baldus įsitikinti ar jie yra pakankamai tvirtai surinkti ir ar konstrukija yra patikima. Nepamirškite atkreipti dėmesį ir į tai, kaip vidinės detalės yra sujungtos. Mechaninės baldų dalys turi judėti kuo lengviau.

Verta pasiaiškinti iš ko padaryta sėdimoji – labiausiai dėvima minkštojo baldo dalis. Jei baldas pagamintas kokybiškai, neturėtų būti jokių įdubimų gulimoje padėtyje. Vertėtų nepamiršti, kad labai itin minkštos (mažo tankio) paklotinės medžiagos greičiau susidėvi ir praranda savo pirminę formą. Taip pat, jeigu sėdimoji baldo dalis yra pagaminta iš spyruoklių bloko, būtina išsiaiškinti kas ant to bloko yra uždėta. Svarbu, kad ant jo uždėtas minkštosios medžiagos sluoksnis būtų pakankamai didelis.

Labai platus yra minkštųjų baldų apmušalų asortimentas. Svarbu tinkamai ir atsakingai juos išsirinkti. Jeigu baldai bus naudojami dažnai, patartina rinktis baldus su tokiais apmušalais, kurie yra pagaminti iš standžiai išausto bei dėmėms atsparaus audinio. Jeigu baldai nebus skirti kasdieniam naudojimui, tuomet galima rinktis ir elegantiškesnius, prabangius audinius. Norint pagyvinti interjerą, galima pirkti kelis skirtingus apmušalus, žinoma nepamirštant tinkamai suderinti jų spalvas bei struktūrą. Apmušalai dažnai būna pagaminti panaudojant vieną ypač protingą sprendimą – įsiūnant užtrauktukus, kurie leis kada tik panorejus patogiau išvalyti ar visai pakeisti apmušalo medžiagą. Perkant minkštus baldus vertėtų išsiaškinti kokia yra apmušalų sudėtis, kad būtų galima tinkamai pasirinkti kuo juos valyti.

Verta nepamiršti, kad nemaža dalis minkštų baldų gamintojų garantiją duoda tik pačioms baldų konstrukijoms, o ne apmušalams, taigi perkant minkštą baldą teks pasirūpinti jo audinių priežiūra: tinkamai juos valyti bei vengti saulės.

Šaltinis:   balsas.lt« atgal į pradinį puslapį


atsiskaitymas-uzbaldus